Rodzina

Jacek Kuroń

Mój dziadek. Urodzony 3 marca 1934 we Lwowie – polski polityk, jeden z przywódców opozycji w okresie PRL, historyk, działacz tzw. Czerwonego Harcerstwa, współzałożyciel KOR, dwukrotny minister pracy i polityki socjalnej, w latach 1989–2001 poseł na Sejm X, I, II i III kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego. Zmarł 17 czerwca 2004 w Warszawie.

Jacek Kuroń - mój dziadek

Jacek Kuroń – mój dziadek

Dziadek był niewątpliwie wielkim wczłowiekiem. Człowiekiem, który może bardziej niż inni, zdawał sobie sprawę z potrzeb ludzkich. Człowiekiem, którego dobrze definiuje paremia: Homo sum; humani nihil a me alienum puto. (łac.) czyli „Jestem człowiekiem i nic, co ludzkie nie jest mi obce”.
Miał wielkie serce – dla najbliższych (w tym babci Gaji, nas i całej rodziny) jak i tych dalszych, których przyjmował w swoim mieszkaniu na Żoliborzu jak długo oczekiwanych gości.

Dziadka miejsce w sieci: www.kuron.pl


Maciej Kuroń

Maciej Kuroń - mój ojciec

Maciej Kuroń – mój ojciec

Ojciec. Najważniejsza osoba w moim życiu. Urodził się 8 marca 1960 w Warszawie. Fatastyczny kucharz, dziennikarz, publicysta kulinarny, prowadzący programy telewizyjne o tematyce kulinarnej.

Gotował, wkładając w to same dobre emocje. Jednoczył swoim sercem całą rodzinę, przyjaciół oraz absolutnie obcych ludzi. Był przyjacielem, który nawet gdy nie ma go obok, to i tak jest zawsze blisko. Pełen humoru, smaku i wiedzy.

Minęły już 4 lata, jak go nie ma z nami. Zmarł 25 grudnia 2008 w Izabelinie.

Wydał wiele książek kulinarnych, prowadził pierwszy kulinarny program w TV.

 

 

 

 

Joanna Liszkiewicz – Kuroń

Moja mama. Prezes fundacji „Kuroniówka” Zupa od serca. Od wielu lat prowadzi działalność cateringową. Dzielnie wychowała czwórkę dzieci, a po śmierci Ojca stara się utrzymać rodzinę blisko, dzieląc swoim sercem i emocjami.

Jakub Kuroń

Mój młodszy brat, również kucharz. Autor książki „Kuroniowie przy stole”. Wiele lat spędziliśmy razem, ucząc się, szalejąc i bawiąc się w najlepsze. Potem gotowaliśmy z Ojcem. Z czasem nasze drogi się rozeszły. Może kiedyś nadejdzie dzień, w którym wrócimy do formuły „Kuroniowie rozgryzają” w wersji ulepszonej, ciekawszej, wspólnej.

 

Kacper Kuroń

Jeszcze młodszy brat. Charaktery mamy podobno wybitnie zbieżne. Poszukuje nadal, co by chciał robić w życiu. Dla odmiany, niewiele gotuje. Ma spore zdolności dziennikarskie… trzymam za niego kciuki!

 

Gaja (Grażyna) Kuroń

Moja najmłodsza siostrzyczka. Zawsze będzie dla mnie małym brzdącem, choć już skończyła 18 lat (jak ten czas leci!!). Bardzo zaradna, bystra i radosna. Powoli zaczyna rozwijać skrzydła – a z jej urokiem osobistym zapewne co sobie w życiu wybierze, to też jej się uda! Trzymam kciuki za jej maturę i studia, bo że w życiu sobie poradzi, to jestem pewny! :)

Aneta Kuroń

moja kochana żona. Prawnik z wykształcenia, przez wiele lat pracowała w kancelariach (ukończyła także aplikację radcowską). Zawodowo, mój osobisty manager i najwspanialszy kompan w kuchni. W zakresie wypieków, słodkości i deserów – mój ekspert!

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress